بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/07/09 - 14:37
  • - تعداد بازدید: 281
  • - تعداد بازدیدکننده: 266
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
به همت بنیاد نخبگان استان تهران روی خواهد داد

حضور نخبگان و مستعدان در مراسم افتتاحیه هفته جهانی فضا با موضوع فضا و توسعه پایدار

با هدف حضور جامعه نخبگان در نشست‌های مشترک با مسئولان و متخصصان به‌منظور حل مسائل و چالش‌های موجود، بنیاد نخبگان استان تهران درنظر دارد طی دعوت از نخبگان و مستعدان علاقه‌مند، زمینه حضور ایشان در مراسم افتتاحیه هفته جهانی فضا را فراهم سازد.

بنیاد نخبگان استان تهران درنظر دارد به‌منظور همکاری با «سازمان فضایی ایران» برای برگزاری مراسم افتتاحیه هفته جهانی فضا، زمینه حضور نخبگان و مستعدان در این رویداد را با موضوع «فضا و توسعه پایدار» فراهم سازد.

این مراسم روز سه‌شنبه 12 مهر 1401 در محل پژوهشگاه فضایی ایران برگزار خواهد شد. هدف از این دعوت، ارتباط مستقیم جامعه نخبگان با مسئولین و متخصصان حوزه فضا است تا ضمن شناخت مسائل، بستر مناسب برای رفع چالش‌های این حوزه توسط نخبگان و مستعدان ایجاد شود.

از کلیه جامعه نخبگان در رشته‌ها و تخصص‌های مرتبط که علاقه‌مند به حضور در مراسم افتتاحیه هفته جهانی فضا با موضوع «فضا و توسعه پایدار» هستند دعوت می‌شود تا پایان روز یکشنبه 10 مهر با مراجعه به سامانه سینا به نشانی http://sina.bmn.ir و انتخاب این رویداد از قسمت «برنامه‌های استانی آینده‌سازان» موجود در کارتابل، درخواست خود را ثبت کنند.

هفته جهانی فضا بزرگ‌ترین رویداد جهانی در حوزه فضا است که به منظور ترویج اهمیت فضا و نقش علوم و فناوری فضایی در بهبود شرایط زندگی، هر ساله از تاریخ ۴ تا ۱۰ اکتبر (12 تا 18 مهر) در سراسر جهان برگزار می‌شود و انجمن هفته جهانی فضا که نظارت بر برگزاری برنامه‌های هفته جهانی فضا را برعهده دارد، به‌منظور تأکید بر یکی از جنبه‌های جالب توجه فضا و نیز هماهنگ کردن برنامه‌های هر سال حول یک موضوع مشخص، یک شعار محوری انتخاب می‌کند.

امسال نیز شعار هفته جهانی فضا ۲۰۲۲ فضا و توسعه پایدار اعلام شده است که بر روی دستیابی به پایداری در فضا و نیز دستیابی به پایداری از فضا تمرکز دارد. این موضوع از چگونگی ارتباط بین «پایداری در فضا» با نحوه «استفاده بشر از فضا» به‌ویژه مدارهای اطراف زمین الهام گرفته شده است.

اکتشافات فضایی و سنجش از دور زمین می‌تواند به ایجاد تغییر در سیاره ما مانند اندازه‌گیری تغییرات آب و هوایی، شناسایی آلودگی در خشکی و دریا و حمایت از کشاورزی کشورهای درحال توسعه کمک کند. از این‌رو، دستیابی به اهداف توسعه پایدار بدون بهره‌گیری از ابزارها و امکاناتی که علوم و فناوری فضایی فراهم آورده، بسیار دشوار است.

 

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 161366

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید