بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/06/20 - 15:41
  • - تعداد بازدید: 94
  • - تعداد بازدیدکننده: 87
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
طی یک نشست مجازی

دانشجویان مستعد و دانش‌آموختگان برتر با پنجمین دوره کارآموزی همراه اول آشنا شدند

بنیاد نخبگان استان تهران، نشست معرفی پنجمین دوره کارآموزی همراه اول را با حضور دانشجویان مستعد و دانش‌آموختگان برتر در تاریخ 16 شهریور 1401 به صورت مجازی برگزار کرد.

با هدف همکاری در برگزاری دوره‌های کارآموزی و کارورزی، بنیاد نخبگان استان تهران طی تعامل با «آکادمی همراه  اول»، نشست معرفی پنجمین دوره کارآموزی همراه اول را برای مخاطبان بنیاد ملی نخبگان، روز چهارشنبه مورخ 16 شهریور 1401 از ساعت 15 تا 17 به‌صورت مجازی برگزار کرد.

 

از دانشجویان مستعد و دانش‌آموختگان برتری که به نحوی از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان بهره‌مند شده‌اند و رشته تحصیلی آنان از موارد موردنظر آکادمی است، دعوت شد تا در این نشست شرکت کنند. رشته‌های موردنظر عبارت بودند از: مهندسی کامپیوتر، فناوری اطلاعات (IT)، مهندسی برق، مهندسی صنایع، مجموعه مدیریت (بازرگانی، منابع انسانی، صنعتی، MBA و...)، علوم کامپیوتر، حسابداری، اقتصاد، آمار، ریاضی، هنر،گرافیک، ارتباطات، مددکاری/علوم اجتماعی، الهیات، روانشناسی، جامعه‌شناسی و مهندسی عمران.

 

همچنین مشمولین تسهیلات بنیاد از سایر رشته‌های تحصیلی چنانچه دارای تخصص‌های موردنظر بودند می‌توانستند درصورت علاقه‌مندی، در این نشست شرکت کنند. اهم این مهارت‌ها عبارت بودند از: طراحی/توسعه و پشتیبانی نرم‌افزار، شبکه/عملیات شبکه/امنیت شبکه، تحلیل داده، توسعه نرم‌افزار/اندروید/پایتون/جاوا، بازاریابی و فروش در حوزة ICT، مدیریت پروژه، ارزیابی طرح‌های اقتصادی/کسب و کار، منابع انسانی، حسابداری، طراحی گرافیک و موشن، تحقیق و توسعه، تولید محتوا/شبکه‌های اجتماعی.

 

این نشست پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید، با صحبت‌های شروین روشن‌ضمیر، مسئول امور فرهنگی بنیاد نخبگان استان تهران آغاز شد. وی درخصوص اهداف بنیاد از برگزاری این نوع برنامه‌ها که در راستای توسعه و تأمین نیروی انسانی نخبه و مستعد انجام می‌شود، صحبت کرد.

 

در ادامه، سیدمحمد میرکاظمیان، مدیر کارآموزی آکادمی همراه اول، درخصوص دوره‌های کارآموزی همراه اول، نحوه ثبت‌نام و شرکت در پنجمین دوره به ارائه توضیحات پرداخت.

 

در این نشست با یکی از مخاطبان بنیاد که از کارآموزان دوره قبل آکادمی بوده و هم‌اکنون در همراه اول شاغل است، گفتگویی انجام شد. ایشان که در نشست مشابه سال قبل بنیاد شرکت کرده و با ثبت‌نام و گذراندن دوره سوم کارآموزی موفق به جذب در همراه اول شده است، از تجربیات خود برای حاضرین جلسه سخن گفت.

 

در انتهای جلسه، مدیر کارآموزی آکادمی همراه اول به سؤالات حاضرین پاسخ داد.

 

پیش از این، نشست‌های مشابه برای معرفی دوره‌های سوم و چهارم کارآموزی همراه اول، در دی ماه 1400 و همچنین اردیبهشت سال جاری توسط بنیاد نخبگان استان تهران با همکاری آکادمی همراه اول برای مخاطبان بنیاد برگزار شده است.

 

دوره پنجم کارآموزی همراه اول با بیش از 100 موقعیت از آبان سال جاری طی چهار ماه، به‌صورت حضوری و تمام وقت در تهران برگزار خواهد شد. پس از طی مراحل ثبت‌نام، دریافت رزومه، آزمون ارزیابی اولیه و مصاحبه؛ افراد برگزیده برای تصدی موقعیت‌های کارآموزی توسط آکادمی همراه اول انتخاب خواهند شد.

 

کسب تجربه در مجموعه‌ای از شرکت‌های بزرگ حوزه  ICT، دریافت حقوق و بیمه حین دوره و دریافت گواهی معتبر در پایان دوره، مزیت‌هایی است که شرکت‌کنندگان در پنجمین دوره کارآموزی همراه اول از آن بهره‌مند خواهند شد. ثبت‌نام و شرکت در این دوره رایگان است.

 

مشابه چهار دوره کارآموزی قبلی، در پایان این دوره نیز پس از بررسی عملکرد شرکت‌کنندگان، امکان جذب و استخدام کارآموزان در بدنه همراه اول یا شرکت‌های تابعه آن وجود خواهد داشت.

  • گروه خبری : SlideShow,رویدادهای گذشته
  • کد خبر : 161136

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید