بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/08/08 - 09:16
  • - تعداد بازدید: 435
  • - تعداد بازدیدکننده: 419
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
فراخوان

رویدادهای رقابتی مسأله‌محور طرح شهید بابایی برگزار می‌شود

در قالب طرح توسعه رویدادهای رقابتی مسأله‌محور (طرح شهید بابایی)، مسابقه‌‌های علمی- تیمی میان تیم‌های شرکت‌کننده برگزار خواهد شد. در این رویدادها تیم‌های شرکت‌کننده در مدتی معین برای ارائه خط‌مشی و راه‌حل یک مسأله، در چارچوب مقررات ذی‌ربط به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

در راستای ارتقای «زیست‌بوم علم- فناوری- اقتصاد و مدیریت» کشور و افزایش اثرگذاری اجتماع نخبگانی کشور بر این زیست‌بوم، بنیاد ملی نخبگان از توسعه رویدادهای رقابتی مسأله‌محور که حول مسائل صنعت و جامعه شکل می‌گیرند، در قالب «طرح شهید بابایی» حمایت می‌کند.

 

مسابقه طراحی و ساخت ماهواره مکعبی (https://cubest.ir) و جایزه سالانه هوش مصنوعی ایران (https://iaaa.ai) از جمله رویدادهای طرح شهید بابایی است که فراخوان ثبت‌نام آن‌ها درحال انجام است.

 

 

از کلیه دانشجویان مستعد، دانش‌آموختگان برتر و جامعه نخبگان در رشته‌ها و تخصص‌های مرتبط که علاقه‌مند به شرکت در این رویدادها هستند دعوت می‌شود با مراجعه به سامانه‌های مذکور نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند. همچنین تمامی رویدادهای رقابتی مسأله‌محور در قالب طرح شهید بابایی از طریق سامانه مربوط به نشانی https://babaei.bmn.ir قابل ملاحظه است.

 

 

در طرح شهید بابایی، بنیاد ملی نخبگان از تمام مجموعه‌های دولتی و غیردولتی که توانایی «مسأله‌یابی ، ارتباط با صاحبان مسائل ، برگزاری رویداد رقابتی (حاوی دوره‌های توانمندسازی و تیم‌سازی و انجام داوری علمی و قابل دفاع) و پیگیری نتایج کار تیم‌های برگزیده رویداد» را دارند، دعوت می‌کند پس از توافق با صاحبان مسائل و تمهید مقدمات برگزاری رویداد، درخواست خود را برای بررسی رویداد در چارچوب مقررات طرح شهید بابایی و برخورداری از مزایای طرح، اعلام نمایند.

 

برخی از این مزایا عبارتند از:

» تشویق دانشجویان برتر دانشگاه‌های کشور برای شرکت در رویداد، با اعطای «کمک‌هزینۀ شرکت در رویدادهای رقابتی مسأله‌محور دارای عنوان طرح شهید بابایی»؛

 » اعطای امتیاز فعالیت نخبگانی به همه اعضای تیم‌های برگزیده رویداد، برای بهره‌مندی از سایر تسهیلات بنیاد؛

» حمایت همه‌جانبه بنیاد از نهاد برگزارکننده رویداد، از طریق اعتباردهی و تبلیغ رویداد در اجتماع نخبگانی و ترغیب این اجتماع برای حضور در رویداد، اعطای کمک‌هزینه برگزاری رویداد و معرفی رویداد به نهادهای دولتی و غیردولتی مد نظر برگزارکننده برای حمایت و مشارکت.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 161807

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید