بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1402/08/24 - 21:51
  • - تعداد بازدید: 90
  • - تعداد بازدیدکننده: 82
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در نشست مسئولان مطرح شد

زمینه‌های همکاری بنیاد نخبگان استان تهران و انجمن علوم باغبانی ایران

رئیس بنیاد نخبگان استان تهران و رئیس انجمن علوم باغبانی ایران طی جلسه‌ای به بررسی و طرح زمینه‌ها و ظرفیت‌های موجود برای همکاری پرداختند.

به‌منظور ایجاد بسترهای تعامل و بررسی ظرفیت‌های همکاری، مسئولان بنیاد نخبگان استان تهران و انجمن علوم باغبانی ایران در جلسه‌ای که روز دوشنبه 22 آبان 1402 برگزار شد به بحث و گفتگو پرداختند.

 

در این نشست، دکتر حیدر مفتاحی‌زاده، رئیس بنیاد نخبگان استان تهران؛ دکتر مجتبی انصاری، معاون بنیاد؛ دکتر کورش وحدتی، استاد دانشگاه تهران و رئیس انجمن باغبانی ایران و دکتر سعادت ساریخانی استاد دانشگاه تهران؛ حضور داشتند.

 

در این جلسه، وحدتی ضمن اشاره به اهمیت جایگاه علوم باغبانی و تقویت انجمن باغبانی، برای شناسایی و معرفی نخبگان و مستعدین حوزه علوم باغبانی به بنیاد نخبگان اعلام آمادگی کرد. ایشان ایجاد و توسعه زمینه‌های همکاری و استفاده از ظرفیت‌های متقابل بین بنیاد و انجمن را لازم دانست. وحدتی لازمه توسعه متوازن در کشور را توجه به تمامی حوزه­ها و اعتماد به دانشمندان عنوان کرد و اظهار داشت همان‌طور که در حوزه موشکی توانستیم در دیگر حوزه‌ها نیز می‌توانیم.

 

در ادامه، مفتاحی‌زاده ضمن تشریح سیاست‌ها و برنامه‌های پیش‌روی بنیاد تهران، آمادگی بنیاد را در جهت تخصیص تسهیلات و سهمیه پسادکتری اعلام داشت و بر گسترش اختیارات اساتید در زمینه شناسایی و معرفی نخبگان تاکید کرد. از نکات دیگر مورد تاکید ایشان الگوسازی از سرآمدان و نخبگان و تکریم ایشان بود.

 

در این جلسه دکتر انصاری بر نتیجه عملی و کاربردی و اثرگذاری عینی طرح‌ها تاکید کرد.

 

دکتر ساریخانی به جمع‌بندی مباحث پرداخت و بر لزوم بازدیدهای ‌صنعتی و شناسایی و معرفی سرآمدان علمی اشاره کرد. انعقاد تفاهم‌نامه بین انجمن باغبانی ایران و بنیاد نخبگان از دیگر موارد مورد توافق در این جلسه بود.

 

 

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 168287

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید