بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/01/16 - 14:26
  • - تعداد بازدید: 176
  • - تعداد بازدیدکننده: 136
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در سال گذشته نیز

قاصدک با همیاری مخاطبان بنیاد ملی نخبگان انتشار یافت

تعداد 24 نسخه از پیام‌های فرهنگی بنیاد نخبگان استان تهران تحت عنوان «قاصدک» با همیاری مخاطبان بنیاد در سال 1400 تدوین و منتشر شد.

امور فرهنگی بنیاد نخبگان استان تهران با هدف برقراری و حفظ ارتباطات فرهنگی با  مشمولین تسهیلات بنیاد ملی نخبگان و در راستای  ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، پیام‌های فرهنگی با عنوان «قاصدک» را تهیه می‌کند. تلاش بر این است که در تدوین قاصدک، گزیده‌‌هایی از متون کتاب‌های منتخب و پیشنهادی مشمولین مورد استفاده قرار گیرد به‌گونه‌ای که این پیام‌ها به‌دور از نصایح مطلق و کلی یا مطالب تخصصی باشد؛ بلکه جان مایه اثر، نکات و رهنمودهای ارزنده و جذاب را دربرگیرد، تا ضمن ایجاد آگاهی و علاقه‌مندی در ذهن، موجب پیگیری خودجوش مخاطبین شود.

در سال 1400 تعداد 24 نسخه از قاصدک با همیاری مخاطبان بنیاد ملی نخبگان تهیه و منتشر شد که از طریق صفحه اینترنتی مربوط در سایت بنیاد نخبگان استان تهران به نشانی https://tehran.bmn.ir/ghasedak قابل ملاحظه است.

عناوین این قاصدک‌ها عبارتند از: «نقش منفی یا نقش سخت؟!»، «ارزش‌های خوب و بد»، «تو محبوب منی»، «شکستی وجود ندارد»، «قدرت تصویر ذهنی»، «برون‌گرا یا درون‌گرا»، «موشک نقطه‌زن و پراید»، «نوجوان اسیر کتاب»، «موهبت شادی»، «دو توانایی اصلی برای رشد در اقتصاد جدید»، «شش اصل ایده‌های ماندگار»، «موفقیت واقعی، موفقیت درونی است»، «از شنبه و داستان اهمال‌کاری»، «قانون پیچیدگی و ساده‌سازی کارها»، «خواهش دعا»، «اثرات حضور دیگران»، «اندیشه‌هایی برای مدیریت یک فرهنگ خلاقانه»، «درخت دوستان و خانواده»، «قناعت یا دنائت»، «هفت راه کاشتن بذر آرامش و سعادت در ذهن»، «نفوذ به عمق مشکلات و تحقق رؤیاها»، «مدیریت پسماند»، «تمرین کنیم ببخشیم و سخت‌گیر نباشیم»، «کشتی نجات».

تمامی مستعدین و مشمولین تسهیلات بنیاد ملی نخبگان که علاقه‌مند به همیاری در تدوین قاصدک هستند، می‌توانند متون پیشنهادی خود را به امور فرهنگی بنیاد نخبگان استان تهران (farhangi.tehran@bmn.ir) در قالب یک ایمیل به‌صورت زیر ارسال فرمایند تا پس از تأیید و انجام ویرایش ظاهری، با ذکر سپاس از همکاری ایشان، در قالب نسخه‌های قاصدک تدوین شود:

  • ایمیل با عنوان «پیشنهاد برای قاصدک» و متن حاوی «نام و نام‌خانوادگی/ کدملی و شماره همراه»
  • حاوی تصویر جلد روی کتاب
  • حاوی تصویر از صفحه شناسنامه کتاب (شامل عنوان/ پدیدآور/ ناشر و...)
  • حاوی تصویر/ تصاویر خوانا از متون منتخب کتاب (با توجه به محدودیت یک صفحه‌ای هر شمارة قاصدک، نیاز است متون به‌گونه‌ای انتخاب شوند که تجمیع آن‌ها را بتوان در قالب یک الی دو پاراگراف تدوین کرد).

قاصدک از تیرماه سال 1399 تاکنون طی 89 نسخه توسط امور فرهنگی بنیاد نخبگان استان تهران و با همیاری مخاطبان بنیاد، انتشار یافته است.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 157417

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید