بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1400/12/22 - 14:07
  • - تعداد بازدید: 148
  • - تعداد بازدیدکننده: 126
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
به‌صورت مجازی

نتایج جنگ‌ها و دستاوردهای دفاع مقدس برای مخاطبان بنیاد ملی نخبگان تشریح شد

کارگاه آموزشی «جنگ‌ها و نتایج: دستاوردهای دفاع مقدس» با هدف ترویج و شناخت اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در میان اجتماع نخبگانی، 18 اسفند 1400 به‌صورت مجازی برگزار شد.

توسط بنیاد نخبگان استان تهران و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، کارگاه آموزشی «جنگ‌ها و نتایج: دستاوردهای دفاع مقدس» در تاریخ 18 اسفند 1400 از ساعت 14 تا 16 به‌صورت مجازی برگزار شد. هدف از برگزاری این چنین برنامه‌های معرفتی- هویتی، ترویج و شناخت اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در میان اجتماع نخبگانی است.

«سردار علی‌اصغر محسن شیخی» جانشین مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مدرس این کارگاه بودند. ایشان که خود از فرماندهان دفاع مقدس و آشنا به علوم نظامی هستند به ارائه این مباحث پرداختند: واکنش جمهوری اسلامی در مقابل تهاجم رژیم بعث عراق و اقدامات سیاسی و نظامی مقاطع شروع جنگ؛ تدبیر و راهبرد حضرت امام خمینی(ره) در طول جنگ؛ آزادسازی مناطق اشغالی توسط رزمندگان؛ راهبرد تعقیب و تنبیه متجاوز؛ نقش کشورهای مختلف در طول جنگ تحمیلی؛ رفتار سازمان ملل از آغاز و فرآیند قطع‌نامه‌ها؛ تحلیل آمار و اطلاعات شهدا و ایثارگران.

مخاطبان بنیاد ملی نخبگان که از مقاطع و رشته‌های مختلف تحصیلی در جلسه حضور داشتند و از برگزیدگان تسهیلات مختلف بنیاد محسوب می‌شوند، ضمن شناخت از مباحث و موضوعات کارگاه؛ با مطرح کردن پرسش‌های مدنظر، پاسخ‌های خود را از سردار محسن شیخی دریافت کردند.

پیش از این در تاریخ 16 اسفند، کارگاه مشابه دیگری برای مخاطبان بنیاد با عنوان «جنگ‌ها و علل وقوع: بررسی جنگ ایران و عراق» توسط بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شده است.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 157087