بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1400/12/18 - 12:41
  • - تعداد بازدید: 144
  • - تعداد بازدیدکننده: 116
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
توسط بنیاد نخبگان استان تهران و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس

کارگاه آموزشی «جنگ‌ها و علل وقوع» برای مخاطبان بنیاد ملی نخبگان به‌صورت مجازی برگزار شد

با هدف ترویج و شناخت اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در میان اجتماع نخبگانی، کارگاه آموزشی «جنگ‌ها و علل وقوع: بررسی جنگ ایران و عراق» 16 اسفند 1400 به‌صورت مجازی برگزار شد.

کارگاه آموزشی «جنگ‌ها و علل وقوع: بررسی جنگ ایران و عراق» در تاریخ 16 اسفند 1400 مصادف با ولادت حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) و روز جانباز، از ساعت 10 تا 12 توسط بنیاد نخبگان استان تهران و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، به‌صورت مجازی برگزار شد. هدف از برگزاری این چنین برنامه‌های معرفتی- هویتی، ترویج و شناخت اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در میان اجتماع نخبگانی است.
«سردار علی‌اصغر محسن شیخی» جانشین مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مدرس این کارگاه بودند. ایشان که خود از فرماندهان دفاع مقدس و آشنا به علوم نظامی هستند به ارائه این مباحث پرداختند: تعریف جنگ و دفاع؛ انواع جنگ و اهداف آن؛ پیشینة مناقشات ایران و عراق از دورة صفوی و عثمانی؛ موضوع قرارداد الجزایر؛ وضعیت اقتصادی، سیاسی و نظامی ایران در آستانة جنگ تحمیلی؛ دلایل حملة رژیم بعث عراق به ایران.
مخاطبان بنیاد ملی نخبگان که از مقاطع و رشته‌های مختلف تحصیلی در جلسه حضور داشتند و از برگزیدگان تسهیلات مختلف بنیاد محسوب می‌شوند، ضمن شناخت از مباحث و موضوعات کارگاه؛ با مطرح کردن پرسش‌های مدنظر، پاسخ‌های خود را از سردار محسن شیخی دریافت کردند.
بنیاد نخبگان استان تهران درنظر دارد کارگاه مشابه دیگری با عنوان «جنگ‌ها و نتایج: دستاوردهای دفاع مقدس» را برای مخاطبان بنیاد در 18 اسفند برگزار کند.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 156992