بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/05/09 - 15:56
  • - تعداد بازدید: 366
  • - تعداد بازدیدکننده: 350
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
ویژة دانشجویان مستعد و به‌صورت مجازی

کارگاه آموزشی «خودارزیابی سلامت روان» در حوزه خودشناسی برگزار خواهد شد

بنیاد نخبگان استان تهران درنظر دارد با هدف افزایش مهارت دانشجویان مستعد در زمینة خودشناسی و بهداشت روان، کارگاه آموزشی «خودارزیابی سلامت روان» را 23 مرداد 1401 به‌صورت مجازی برگزار کند.

در راستای برگزاری مجموعه برنامه‌های دانش‌افزایی و مهارت‌آموزی و با هدف افزایش مهارت دانشجویان مستعد در زمینة «خودارزیابی سلامت روان»، بنیاد نخبگان استان تهران درنظر دارد کارگاه آموزشی و مجازی به این منظور را روز یکشنبه مورخ 23 مرداد 1401 برگزار کند.

«خودآگاهی نسبت به هیجانات»، «شناخت هیجانات سالم و ناسالم»، «بررسی حساسیت‌های رفتاری»، «شناخت معیارهای اختلالات روانی» و «ارزیابی نیاز به روان‌درمانی» اهم مباحثی است که توسط مشاور و روانشناس، خانم زینب عظیمی در این کارگاه آموزشی به آن پرداخته خواهد شد.

کلیة دانشجویان مشمول تسهیلات بنیاد ملی نخبگان که علاقه‌مند به شرکت در این کارگاه هستند، تا پایان روز پنجشنبه 20 مرداد فرصت دارند با مراجعه به سامانه سینا به نشانی http://sina.bmn.ir و انتخاب این رویداد از قسمت «برنامه‌های استانی آینده‌سازان» موجود در کارتابل، درخواست خود را ثبت کنند.

«سلامت روان» مفهومی است که توسط روانشناسان مطرح می‌شود. ایشان اعتقاد دارند همان‌طور که سلامت جسمانی برای انسان مطرح است، سلامت ذهن و روان هم حائز اهمیت است و نباید از آن غافل شد.

بهداشت روان یا سلامت روان به معنی سلامت هیجانی و روانشناختی است، به شکلی که فرد بتواند از تفکر و توانایی‌های خود استفاده کند، در جامعه عملکرد داشته باشد و نیازهای معمول زندگی روزمره را برآورده سازد.

پیشگیری از پیدایش بیماری‌های روانی و سالم کردن محیط روانی از نیازهای اولیة تأمین بهداشت روانی محسوب می‌شود. فردی که می‌تواند به فشارهای معمول زندگی روزمره غلبه کند و یک زندگی مستقل داشته باشد را می‌توان به عنوان یک فرد دارای سلامت روان معرفی کرد.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 160335

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید