بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1400/11/17 - 07:49
  • - تعداد بازدید: 2383
  • - تعداد بازدیدکننده: 2079
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
اطلاعیه

پشتیبانی از مستعدان برتر حوزوی کشور در زمینه‌های «آموزش»، «پژوهش» و «تبلیغ و امور فرهنگی» در سال تحصیلی 1401 ـ 1400 (طرح شهید وزوایی ویژه طلاب حوزه علمیه)

بنیاد ملّی نخبگان بر اساس «آیین‌نامة شناسایی و پشتیبانی از برگزیدگان حوزوی کشور» و شیوه‌نامة ذی‌ربط، در سال تحصیلی 1401-1400 تسهیلاتی را به طلاب مستعد برتر حوزه‌های علمیة کشور اعطا ‌می‌کند.

~/Asset/News/News/Image/News/اطلاعیه.jpg

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد ملّی نخبگان بر اساس «آیین‌نامة شناسایی و پشتیبانی از برگزیدگان حوزوی کشور» و شیوه‌نامة ذی‌ربط، در سال تحصیلی 1401-1400 تسهیلاتی را به طلاب مستعد برتر حوزه‌های علمیة کشور اعطا ‌می‌کند.

طیّ فرایند شناسایی طلاب مستعد برتر که با همکاری مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه‌های علمیه و معاونت آینده‌سازان بنیاد ملّی صورت می‌پذیرد، هرساله تعدادی از مستعدان برتر حوزه‌‌‌های علمیة سراسر کشور که دارای بالاترین امتیاز از فعالیت‌های مورد تأیید باشند و پویایی خود را نیز حفظ کرده باشند، مشمول تسهیلات ذی‌ربط خواهند شد.

مهم‌ترین نکات برای ثبت درخواست بهره‌مندی از این پشتیبانی‌ها به شرح زیر است:

1. طلاب مستعد برتر هر یک از حوزه‌های علمیة کشور که واجد شرایط مذکور در «شیوه‌نامة شناسایی و پشتیبانی از مستعدان برتر حوزوی کشور در زمینه‌های «آموزش»، «پژوهش» و «تبلیغ و امور فرهنگی» در سال تحصیلی 1401-1400» (کلیک کنید) هستند، می‌توانند درخواست خود را از طریق سامانة اطلاعاتی بنیاد ملّی نخبگان، به نشانی http://sina.bmn.ir (کلیک کنید)، ثبت کنند.

2. آن دسته از طلاب مستعدی که معدل مصاحبة ایشان در عرصة «آموزش» حداقل 16 و در عرصه‌های «پژوهش» و «تبلیغ» حداقل 15 است، از تاریخ 1400/11/13تا 1400/11/23فرصت دارند در مرحلة اول ثبت‌نام، صرفاً «اطلاعات فردی» و «سوابق تحصیلی» خود را به همراه مستندات مربوطه، در سامانة سینا بارگذاری و درخواست خود را ثبت کنند.

3. پس از بررسی اطلاعات اولیة ثبت‌شدة متقاضیان از سوی مراکز حوزوی و متناسب با ظرفیت سالانة هر یک از مراکز، به آن دسته از متقاضیانی که شرایط لازم برای تکمیل درخواست خود را دارند، از طریق سامانة سینا اطلاع‌رسانی خواهد شد تا در موعد زمانی اعلام شده، نسبت به تکمیل اطلاعات و مستندات مرتبط با فعالیت‌های «آموزشی»، «پژوهشی»، «تبلیغی و امور فرهنگی» خود طیّ چهار سال اخیر (از 1396/1/1 تا 1400/6/31) اقدام کنند.

یادآوری 1: در مرحلة اول ثبت درخواست (بند 2)، ضرورتی برای تکمیل فعالیت‌های «آموزشی»، «پژوهشی»، «تبلیغی و امور فرهنگی» نیست و این مرحله، پس از تأیید اولیة درخواست متقاضی (مشخصات فردی و سوابق تحصیلی) از سوی مراکز حوزوی در سامانة سینا ضرورت می‌یابد.

4. پس از تکمیل اطلاعات و مستندات فعالیت‌های «آموزشی»، «پژوهشی» و «تبلیغی و امور فرهنگی» از سوی متقاضیان واجد شرایط، فرایند بررسی و امتیازدهی به فعالیت‌ها از سوی مراکز آغاز و نتیجة بررسی پروندة متقاضیانی که بالاترین امتیاز از مجموعه فعالیت‌های خود را در مقایسه با سایر افراد کسب کرده‌اند، در شورای شناسایی برگزیدگان حوزوی کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

یادآوری2: برگزیدگان باید اولاً حدنصاب لازم را از فعالیت‌های نخبگانی خود به دست آورند و ثانیاً حائز بیشترین امتیاز در بین سایر متقاضیان در دورة بررسی باشند.

5. پس از تأیید متقاضیان واجد شرایط در شورای شناسایی بنیاد ملّی نخبگان (بر اساس امتیاز نهایی)، و همچنین بر اساس ظرفیت سالانه، نتیجة نهایی بررسی درخواست متقاضیان صرفاً از طریق سامانة سینا اعلام خواهد شد.

یادآوری 3: اکیداً توصیه می‌شود متقاضیان دقت لازم را در تکمیل اطلاعات و بارگذاری آنها در سامانة سینا، بکار بندند؛ زیرا پس از تأیید درخواست در سامانه، امکان اصلاح اطلاعات نادرست وجود ندارد و در صورت اثبات درج اطلاعات خلاف واقع، متقاضی از فهرست مشمولان بنیاد حذف خواهد شد.

یادآوری 4: در صورتی که در هر مرحله از بررسی‌ها مشخص شود که متقاضی، آگاهانه اطلاعاتی نامعتبر و خلاف واقع بارگذاری کرده است، علاوه بر محرومیت از این تسهیلات، از سایر تسهیلات و حمایت‌های بنیاد، محروم و عدم صداقت وی به مراجع ذی‌ربط، اعلام می‌شود و حق پیگیری موضوع به‌ صورت حقوقی نیز برای بنیاد ملی محفوظ خواهد بود.


فایل پی دی اف فراخوان

راهنمای ثبت درخواست متقاضیان بهره‌مندی از تسهیلات طلاب مستعد تحصیلی (طرح شهید وزوایی) در سامانة جامع اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان(سینا)

 

  • گروه خبری : SlideShow,اطلاعیه‌های مهم
  • کد خبر : 133241
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم