سه شنبه 19 فروردین 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
برگزاری کارگاه آموزشی عکاسی دیجیتال

بنیاد نخبگان استان تهران کارگاه آموزشی عکاسی دیجیتال را برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ این بنیاد با هدف ارتقای سطح توانمندی مستعدان برتر در هنر عکاسی و ساخت فتوکلیپ اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی عکاسی دیجیتال نموده است. این کارگاه در تاریخ 21 آذر از ساعت 8 الی 16برگزار می‌شود.
امروزه با گسترش دوربین‌های عکاسی دیجیتال، موبایل و تبلت، هر فرد دارای یک دستگاه دیجیتال می‌تواند یک عکاس باشد. اما عدم آشنایی با اصول عکاسی و شناخت کافی از این علم سبب گردیده تا افراد نتوانند در استفاده از این امکانات تصاویر زیبایی را ثبت کنند. از سوی دیگر اغلب کلاس‌های آموزش عکاسی بدون توجه به مباحث کاربردی، بیشتر وقت هنرجویان را در مباحث تئوری مانند تاریخچه عکاسی، تئوری‌های عکاسی و... هدر داده و خروجی چندانی به همراه ندارند. در این دوره تلاش می‌شود تا با توجه به سرفصل‌های تعریف شده، به صورت کاربردی مباحث عکاسی تا ساخت فتوکلیپ پله پله با شرکت‌کنندگان تمرین شود.
سرفصل‌های این دوره شامل: آشنایی با دوربین عکاسی و دکمه‌های کاربردی دوربین (انواع لنز و سایر تجهیزات جانبی)، آشنایی با زوایای دید در عکاسی و اندازه‌ نماها در عکس، شناخت نور و منابع نور، انواع کادربندی و ترکیب‌بندی در عکاسی، آشنایی و کار با تراز سفیدی، پاناروما و تکنیک‌های مرتبط با آن و تمرین عکاسی، ترکیب‌بندی و کمپوزیسیون در پرتره، آموزش کار با فتوشاپ و اصلاح رنگ‌ها، آشنایی با نحوه عملکرد تغییر و اصلاحات کادر ، فرمت و ابعاد عکس در نرم افزار فتوشاپ، رتوش عکس، ایجاد حرکت بر روی عکس‌ها و آشنایی با افکت‌ها و ترنزیشن‌ها، انتخاب موسیقی مناسب با توجه به تصویر، تهیه سناریو مناسب برای ساخت فتوکلیپ وساخت کلیپ و ویرایش عکس در گوشی موبایل است.
ملزومات این دوره دوربین عکاسی و لپ تاپ (نرم‌افزار فتوشاپ) است.
کلیه مستعدین برتر می‌توانند تا تاریخ 18 آذر ماه با مراجعه به سامانه هم‌اندیشان (کلیک کنید) برای شرکت در این کارگاه ثبت‌نام کنند.
مدرس این کارگاه خانم الهه شاکری دانشجوی دکترای مطالعات رسانه‌های نوین در دانشگاه تهران؛ کارگردان و تهیه‌کننده پرس تی وی (و مدیر تلویزیون اینترنتی urmedium) و مدرس دوره‌های عکاسی و انیمیشن است.

تاریخ انتشار : 1398/09/18
کد : 10127
تعداد بازدید: 263

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601