دوشنبه 5 اسفند 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
تجدید میثاق با شهید مصطفی احمدی روشن

رویداد فرهنگی تجدید میثاق با شهید احمدی روشن با حضور مستعدین برتر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ رویداد فرهنگی تجدید میثاق با شهید احمدی روشن با حضور مستعدین برتر همکار در طرح شهید احمدی روشن بنیاد ملی نخبگان همزمان با سالگرد عروج ملکوتی این شهید بزرگوار در تاریخ 25 دی‌ماه در امام‌زاده علی اکبر (ع) چیذر تهران برگزار شد.
این مراسم با حضور خانواده شهید احمدی روشن؛ حجت‌الاسلام قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی؛ دکتر سعادت فومنی، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان؛ دکتر چیت‌ساز، معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان، دکتر سالاریه؛ معاون آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان و جمعی از مستعدین برتر در حسینیه امام‌زاده علی اکبر چیذر برگزار شد.
حجت‌الاسلام قمی سخنرانی خود را با یاد شهید حاج قاسم سلیمانی سخنان آغاز کرد. وی با اشاره به آیه 19 سوره مبارکه اسراء "وَمَنْ أَرَادَ الْآخِرَةَ وَسَعَى لَهَا سَعْیَهَا وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَأُولَئِکَ کَانَ سَعْیُهُمْ مَشْکُورًا" راه هدایت را در تعمق در قرآن کریم عنوان کرد. و با استناد به این آیه، فتوحات بزرگ در زندگی شهدا را در سایه سعی و تلاش و قید رسیدن به هدف در کنار تلاش را، ایمان دانست. همچنین تشنج در فضای اجتماعی و روانی ایجاد شده توسط حکومت آمریکا و دستور مستقیم شهادت سردار سلیمانی بدست شخص اول ایالات متحده را با وضعیت جنگ صدر اسلام در دوره امامت حضرت علی (ع) قیاس کرد و گفت: تا شرک و کفر هست، مبارزه مسلمین نیز پاربرجاست و ترس در جنگ با کفر و شرک معنا ندارد.
وی در ادامه سخنان خود، موضوع گام دوم انقلاب را با جریان صدر اسلام و فتح مکه قیاس کرد و تصور رسیدن به مقاصد درست بدون پرداخت هزینه را ناممکن دانست و گفت: قطعا ساده‌ترین راه سازش است. لیکن در این مسیر ایمان و صبر در راه خدا را برای مسلمین سرنوشت‌ساز دانست. وی شهید احمدی روشن و شهید سلیمانی را حجت خدا معرفی و قیام و شجاعت آنها را مایه برکت در جامعه عنوان کرد.
در انتهای مراسم، حکم نمادین جوان انقلابی ویژه مستعدین برتر شرکت‌کننده در این مراسم معنوی از سوی "کنگره مصطفای شهید" رونمایی شد.

تاریخ انتشار : 1398/10/29
کد : 10143
تعداد بازدید: 105

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601