یکشنبه 6 مهر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزاری دوره برنامه نویسی و تحلیل داده (ویژۀ دانشجویان طرح شهید احمدی روشن)

بنیاد ملی نخبگان در نظر دارد تا در پاسخ به نیازهای جامعه علمی کشور و ضرورت یادگیری مهارت تحلیل داده با استفاده از نرم‌افزار، دوره‌هایی برگزار کند. تسهیل ورود دانشجویان مقطع کارشناسی (دانشگاه‌های دولتی) به طرح شهید احمدی روشن به واسطۀ توانمندسازی آن‌ها در این دوره‌ها نیز از اهداف بنیاد ملی نخبگان است.

در طی چند سال اخیر، بنیاد ملی نخبگان با ارائه فراخوان سالانه، طرح های مختلفی را از سوی اساتید دانشگاه و هم چنین خبرگان صنعتی، پیرامون نیازهای اصلی کشور، دریافت می‌کند. پس از داوری طرح ها در بنیاد ملی نخبگان، طرح های منتخب از میان این طرح ها انتخاب شده و دانشجویان برتر کشور و تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان می‌توانند برای حضور در این طرح‌ها اعلام آمادگی کنند. در نهایت اساتید مسئول هر طرح پس از انجام مصاحبه، از میان دانشجویان ثبت نام کننده دانشجویان مدنظر خود را انتخاب کرده و پس از آن فرآیند اجرایی هسته‌های علمی آغاز می‌شود.
با توجه به پیشرفت‌های شگرف هوش مصنوعی در جهان و خلق فرصت‌های جدید در حوزۀ تحلیل داده با نرم افزار و نیاز روزافزون کشور به پیشرفت در این حوزه، بنیاد ملی نخبگان در نظر دارد پیش از آغاز دورۀ پنجم طرح شهید احمدی روشن (مهرماه 1399)، دوره‌هایی را در ماه‌های اردیبهشت و خرداد 1399 در حوزه‌های مذکور برگزار نماید. هدف از این دوره‌ها علاوه بر ارتقای سطح توانمندی دانشجویان (خصوصاً دورۀ کارشناسی)، تسهیل فرآیند ورود دانشجویان کارشناسی به طرح شهید احمدی روشن است. با توجه به تخصص و تجربه بیشتر دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، اساتید منتخب دوره های قبلی طرح شهید احمدی روشن معمولاً تمایل بیشتری به جذب دانشجویان این مقاطع داشته و دانشجویان کارشناسی در سال های گذشته کمتر موفق به حضور در این طرح شده‌اند. بر همین اساس بنیاد ملی نخبگان در نظر دارد دوره مبانی برنامه نویسی، سی شارپ، پایتون، جاوا اسکریپت و هوش مصنوعی را برگزار نماید. دانشجویان کارشناسی که این دوره ها را با موفقیت پشت سر بگذارند، در اولویت انتخاب بنیاد ملی نخبگان برای دوره پنجم طرح شهید احمدی روشن قرار خواهند گرفت. برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات این دوره ها می توانید به این لینک مراجعه نمایید.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1399/02/03
کد : 10167
تعداد بازدید: 414

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601