جمعه 3 اسفند 1397

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران؛
طرح دوست علمی خلاقیت و کارآفرینی پسران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران طرح دوست علمی خلاقیت و کارآفرینی پسران در دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بهشتی قرچک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ این بنیاد در راستای توسعۀ آموزش‌های برون‌مدرسه‌ای ویژه دانش‌آموزان مستعد مناطق کم‌برخوردار استان تهران، طرح دوست علمی خلاقیت و کارآفرینی پسران را برگزار می‌نماید.
این رویداد با حضور جمعی از دانش‌آموزان برگزیده مناطق ری، ورامین و قرچک و با همکاری مجموعه‌ای از مستعدا‌ن‌برتر فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف از تاریخ 4 الی 6 تیر ماه برگزار می‌شود.
در این طرح، فرآیند تصمیم‌گیری در زمینه رشد تخصصی و آینده شغلی به دانش‌آموزان آموزش داده شده و آنها را با تفاوت میان آنچه که افراد به عنوان مشاغل حرفه‌ای بدان مشغول می‌شوند و آنچه که در دانشگاه به عنوان دانش تخصصی می‌آموزند آشنا می‌گرداند.
در طرح دوست علمی خلاقیت و کارآفرینی، تعداد 12 عنوان کارگاه برگزار می‌گردد. در روز اول برگزاری، "کارگاه بیدارشو" ارائه می‌شود. این کارگاه با هدف بیدار کردن دانش‌آموزان از ذهنیت اشتباه خود و آشنا کردن آن‌ها با واقعیت‌های موجود ارائه می‌شود و در آن به مسائلی چون وضعیت اقتصادی کشور، روند تغییر مشاغل و مشاغل عصر جدید، پدیده کنکور و دانشگاه، کارآفرینی و ... پرداخته می‌شود. خروجی این بحث آماده شدن دانش‌آموز برای فهم ادامه مطالب و فراگیری آن‌ها بصورت کاربردی است. از دیگر کارگاه‌های این دوره "کارگاه آگاه‌شو" است که هدف اصلی آن، توجه‌دادن دانش‌آموزان به تنوع تیپ‌های تخصصی و تفاوت الزامات هریک از آنها با دیگری است. در نهایت "کارگاه خودشناس‌شو" ارائه می‌شود که پس از آگاهی، این دانش‌آموز است که متناسب با علایق، شخصیت و توانمندی‌های خود از زمینه‌های مختلف حرفه‌ای و تیپ‌های تخصصی؛ شغل آینده خود را انتخاب می‌کند و باید بداند که این انتخاب بحثی فراتر از رشته دانشگاهی است. محتوای کارگاه‌های روز اول شامل تمرکز بر آگاهی بخشی دانش‌آموزان در مورد کلیات آینده پیش رویشان است و در روز دوم؛ در بخش آشناشو، پیام‌های بخش بیدارشو در حوزه‌های ریاضی، تجربی و انسانی، اختصاصی‌تر شده و دانش‌آموز مصادیق پیام‌های بخش بیدارشو را در حوزه‌های تخصصی دیده و با فضاهای یاد شده آشنایی کلی پیدا می‌کنند.
در روز سوم فرصتی برای دانش‌آموزان پدید می‌آید تا قدری با علاقمندی‌ها و همچنین استعدادهای خود آشنا شوند.
لازم به ذکر است، طرح دوست علمی با .همکاری اداره کل آموزش و پرورش استعدادهای درخشان شهرستان‌های استان تهران و مدیریت دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بهشتی قرچک در راستای پاسخگویی به نیازهای طبیعی دانش‌آموزان مستعد‌برتر در ابعاد علمی و معنوی و اغناء روح جستجوگر و ذهن خلاق و نقاد آنان توسط بنیاد نخبگان استان تهران اجرا می‌گردد.

تاریخ انتشار : 1397/04/05
کد : 127
تعداد بازدید: 321

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411