چهارشنبه 7 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران؛
مستعدین برتر در کارگاه مشاوره تکنیک‌های سخنرانان حرفه ای شرکت کردند.

مستعدین برتر در کارگاه مشاوره تکنیک های سخنرانان حرفه ای (از استیو جابز تا مارتین لوترکینگ) شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ کارگاه آموزشی «تکنیک‌های سخنرانان حرفه‌ای، از استیو جابز تا مارتین لوترکینگ» با ارائه دکتر محمد اهدائی در سالن اجتماعات بنیاد نخبگان استان تهران با حضور مستعدین برتر برگزار شد.
در ابتدای کارگاه، مدرس ضمن تاکید بر اهمیت یادگیری فنون یک سخنرانی موثر برای تمام افراد، خاطر نشان شد که وارن بافت سرمایه‌گذار مشهور گفته است اگر بخواهم یک توصیه برای جوانان داشته باشم، یادگیری مهارت‌های ارتباطی است نه مهارت‌های مالی یا سرمایه‌گذاری؛ چون این مهارتی است که ارزش شما را در محیط کار بالا می‌برد و تا سالیان سال می‌تواند برای شما یک مهارت ارزشمند باشد.
دکتر اهدائی افزود بسیاری از حرکت‌ها و تغییرها در دنیا با یک سخنرانی خوب آغاز شده است و این وظیفه شماست که به عنوان یک سخنران بتوانید با زبان مخاطب سخن بگویید. از این رو، شناخت مخاطب و شناخت هدف سخنرانی، از پایه‌ای‌ترین اقداماتی است که باید قبل از سخنرانی انجام دهید.
از آنجا که مهم‌ترین بخش آماده‌سازی یک سخنرانی، بخش طرح‌ریزی و تهیه مطالب سخنرانی است، نیمی از زمان کارگاه به این بخش اختصاص یافت. در این بخش، استاد به چگونگی انتخاب پیام اصلی سخنرانی و تهیه و انتخاب نکاتی که می‌تواند در سخنرانی گنجانده شود پرداختند و چگونگی شروع و پایان یک سخنرانی را تشریح کردند. همچنین، انتخاب یک سناریوی مناسب برای ارائه، از دیگر نکات کارگاه بود.
دکتر اهدائی در ادامه یادآور شد که انسان‌ها با نیم‌کره راست خود تصمیم می‌گیرند و نیم‌کره راست، نیم‌کره‌ای است که با احساسات سر و کار دارد. لذا لازم است در کنار آمار و اطلاعاتی که در سخنرانی ارائه می‌دهید، آن را با داستان‌گویی ترکیب کنید.
در نیمه دوم کارگاه، مدرس با تاکید بر اینکه اسلاید صرفا یک ابزار برای کمک به ارائه‌دهنده است و نباید اصل قرار گیرد، به اصول تهیه اسلایدهای اثرگذار پرداخت و در مورد نکاتی که باید روز سخنرانی و بر روی صحنه به آن‌ها توجه نمود، از قبیل صدا و زبان بدن، صحبت کرد.
بیان نکات تکمیلی در خصوص اصول سخنرانی متقاعدکننده و پخش چند کلیپ ویدئویی نمونه از سخنرانی‌های اثرگذار مانند سخنرانی‌های سایت TED از دیگر بخش‌های کارگاه «تکنیک‌های سخنرانان حرفه‌ای» بود.
این کارگاه در روز سه‌شنبه 12تیرماه 97 از ساعت 14 الی 18 در سالن اجتماعات بنیاد ملی نخبگان استان تهران تشکیل شد.
خاطر نشان می‌شود مدرس کارگاه، آقای دکتر اهدایی از مستعدان برتر و تحت پوشش بنیاد با افتخار رتبه برتر کنکور سراسری هستند.

تاریخ انتشار : 1397/04/14
کد : 133
تعداد بازدید: 405

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411