جمعه 8 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به‌صورت مجازی
نشست معرفی رویداد «دوشنبه‌های استارتاپی» صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار خواهد شد

بنیاد نخبگان استان تهران درنظر دارد با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی، در راستای زمینه‌سازی برای اثرگذاری استعدادهای برتر، نشست معرفی رویداد «دوشنبه‌های استارتاپی» این صندوق را به‌صورت وبینار در تاریخ 2 دی 99 برگزار کند.

بنیاد نخبگان استان تهران درنظر دارد در راستای ارتباط و همکاري با نهادها و مؤسسات به‌منظور حمايت از استعدادهاي برتر و تسهيل فرآيندهاي تجاري و غيرتجاري به‌منظور زمینه‌سازی برای اثرگذاری اجتماع نخبگانی، طی تعامل انجام شده با صندوق نوآوری و شکوفایی؛ نشست معرفی رویداد «دوشنبه‌های استارتاپی» این صندوق را به‌صورت وبینار روز سه‌شنبه مورخ 2 دی 99 برگزار کند.
کلیه دانشجویان و دانش‌آموختگان مستعدی که به‌نحوی از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان بهره‌مند شده‌اند و علاقه‌مند به شرکت در این وبینار هستند حداکثر تا پایان روز یکشنبه مورخ 30 آذر فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه هم‌اندیشان به نشانی http://hamandishan.bmn.ir برای شرکت در این رویداد ثبت‌نام کنند.
صندوق نوآوری و شکوفایی با همراهی سایر سرمایه‌گذاران و کارگزاران صندوق، رویدادهایی با عنوان «دوشنبه‌های استارتاپی» را برگزار می‌کند، که هدف آن، شناسایی استارتاپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر جذاب و توانمند، و معرفی آن‌ها به سرمایه‌گذاران علاقمند است. در این نشست مجازی، به ارائه اطلاعات درخصوص این طرح، شرایط و چگونگی بهره‌مندی از آن پرداخته خواهد شد.
یکی از الزامات توسعه کسب‌وکارهای فناورانه و نوآورانه، تأمین منابع مالی جسورانه (خطرپذیر) است که فعالان اکوسیستم نوآوری از آن به (Venture Capital) VC یاد می‌کنند. در سرمایه‌گذاری جسورانه، «سرمایه‌پذیر» یا همان استارتاپ‌ها یا شرکت‌هایی که طرحی برای جذب سرمایه دارند، در ازای دریافت منابع مالی موردنیاز خود از یک سرمایه‌گذار، بخشی از مالکیت کسب‌وکار خود را به سرمایه‌گذار منتقل می‌کنند. در واقع در مدل سرمایه‌گذاری جسورانه، شرکت‌ها و استارتاپ‌ها به جای اینکه در ازای وثیقه، وام بگیرند و اقساط آن را بپردازند، در قبال دریافت منابع مالی، بخشی از سهام خود را ببه سرمایه‌گذار واگذار کرده و با این روش، سرمایه‌گذار را در سود و زیان طرح خود شریک می‌کنند.
در طرح هم‌سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی، استارتاپ‌ها و دارندگان طرح‌های سرمایه‌پذیر، طرح و مدل کسب‌وکار خود را به عاملان سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری معرفی می‌کنند و در صورتی که یکی از عاملان سرمایه‌گذاری صندوق پس از ارزیابی و تأیید طرح و مدل کسب‌وکار، تصمیم به سرمایه‌گذاری جسورانه روی آن طرح بگیرد، صندوق نوآوری و شکوفایی بسته به سطح فناوری و اولویت راهبردی تا 80 درصد سرمایه جسورانه مورد نیاز آن استارتاپ یا طرح سرمایه‌پذیر را تأمین کرده و و در سود و زیان طرح سهیم خواهد بود.

تاریخ انتشار : 1399/09/24
کد : 20215
تعداد بازدید: 280

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601