جلسه دوم «عکس و فیلم دیجیتال»
بنیاد نخبگان استان تهران کارگاه «تولید فیلم» را به‌صورت مجازی برگزار کرد

بنیاد نخبگان استان تهران به‌منظور افزایش مهارت دانشجویان فعال طرح شهید احمدی روشن در زمینة تهیه و تولید عکس و فیلم دیجیتال، کارگاه آموزشی «تولید فیلم» را 17 فروردین 1400 به‌صورت مجازی برگزار کرد.

جلسة دوم «کارگاه آموزشی «عکس و فیلم دیجیتال» با عنوان «تولید فیلم» ویژة دانشجویان فعال در طرح شهید احمدی روشن توسط بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد. این جلسه روز سه‌شنبه 17 فروردین 1400 از ساعت 14 الی 18 به‌صورت مجازی تشکیل شد. جلسة اول با عنوان «زیبایی‌شناسی عکس و اصلاح آن» روز یکشنبه 15 فروردین برای گروه نخست برگزار شده بود.
بر اساس اولویت‌بندی زمان ثبت‌نام، مستعدین علاقه‌مند در قالب 3 گروه و طی دو جلسة 4 ساعته در این کارگاه آموزشی حضور خواهند داشت. برنامه جلسات آموزشی برای گروه‌های ثبت‌نامی به شرح زیر است:

کارگاه «عکس و فیلم دیجیتال» زیبایی‌شناسی عکس و اصلاح آن تولید فیلم
گروه اول شنبه 15 فروردین سه‌شنبه 17 فروردین
گروه دوم شنبه 21 فروردین دوشنبه 23 فروردین
گروه سوم شنبه 22 فروردین سه‌شنبه 24 فروردین
 

«سرکار خانم الهه شاکری» متخصص رشتة رسانه، مدرس این دوره آموزشی هستند که در جلسة دوم پیرامون «مستندسازی»، «انواع ژانر فیلم» و «انواع نما و حرکات دوربین» به ارائه توضیحات پرداختند. ایشان همچنین از طریق کار با نرم‌افزار Adobe Premiere مباحث را به‌صورت عملی تدریس کردند. در پایان جلسه، با ارائة نمونه آثار دورة قبلی مسابقه عطار، نقاط قوت و ضعف هر فیلم برای شرکت‌کنندگان کارگاه تشریح شد.
هدف از برگزاری جلسات کارگاه «عکس و فیلم دیجیتال»، افزایش مهارت دانشجویان مستعد در زمینة تهیه عکس و فیلم دیجیتال است. همچنین از میان این دانشجویان، علاقه‌مندانی که قصد شرکت در مسابقه عکس و فیلم کوتاه «عطار5» را دارند می‌توانند با حضور در جلسات این کارگاه، ضمن ارتقاء کیفیت هنری آثار ارسالی، شانس خود را برای برگزیده شدن در مسابقه «عطار5» افزایش دهند.

تاریخ انتشار : 1400/01/18
کد : 20245
تعداد بازدید: 25