توسط بنیاد نخبگان استان تهران به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد:
دوره آموزشی «تفکر استراتژیک» ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی فعال در طرح شهید احمدی روشن

با هدف افزایش مهارت و آشنایی دانشجویان تحصیلات تکمیلی فعال در طرح شهید احمدی روشن با موضوع «تفکر استراتژیک»، بنیاد نخبگان استان تهران درنظر دارد دورة آموزشی به این منظور را در نیمه اول مرداد سال جاری به‌صورت مجازی برگزار کند.

بنیاد نخبگان استان تهران درنظر دارد دورة آموزشی «تفکر استراتژیک» ویژة دانشجویان تحصیلات تکمیلی فعال در طرح شهید احمدی روشن را طی 5 کارگاه نیم‌روزه در هفته اول و دوم مرداد 1400 به‌صورت مجازی و طبق برنامه زیر برگزار کند. هدف از برگزاری این کارگاه، افزایش مهارت و آشنایی این مستعدین با مبحث تفکر استراتژیک و موضوعات مرتبط با آن است.

جلسة اول

شنبه 2 مرداد

9 صبح الی 13

جلسة دوم

دوشنبه 4 مرداد

9 صبح الی 13

جلسة سوم

چهارشنبه 6 مرداد

9 صبح الی 13

جلسة چهارم

شنبه 9 مرداد

9 صبح الی 13

جلسة پنجم

دوشنبه 11 مرداد

9 صبح الی 13

 

کلیه دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتر تخصصی) فعال در طرح شهید احمدی روشن بنیاد ملی نخبگان که علاقه‌مند به حضور در این دورة آموزشی هستند می‌توانند تا پایان روز دوشنبه 28 تیر با مراجعه به سامانه هم‌اندیشان به نشانی http://hamandishan.bmn.ir برای شرکت در این دوره ثبت‌نام کنند.

مدرس این کارگاه «آقای دکتر اکبر مقدر» دارای دکتری تخصصی مدیریت استراتژیک از دانشگاه علامه طباطبایی خواهند بود که به ارائه مباحث زیر خواهند پرداخت:

  • «استراتژی» چیست و چه نقشی در موفقیت شرکت‌ها و تیم‌های کاری در دنیای پرتغییر و پررقابت کنونی دارد؟
  • «استراتژی اثربخش» چیست و چه خصوصیاتی دارد؟ چگونه می‌توانیم برای شرکت‌مان، تیم‌های کاری‌مان و حتی برای خودمان در مسیر شغلی و حرفه‌ای‌مان، استراتژی اثربخش طراحی کنیم؟
  • «تفکر استراتژیک» چیست و چه نقشی در طراحی «استراتژی اثربخش» ایفا می‌کند؟
  • «تفکر استراتژیک» چگونه در شرکت‌ها، تیم‌های کاری و یا در ذهن افراد شکل می‌گیرد؟
  • ویژگی‌های «تفکر استراتژیک» چیست و چگونه بفهمیم که آیا یک فکر، استراتژیک هست یا نه؟
  • کارکردهای «تفکر استراتژیک» چیست و چرا در دنیای پرتلاطم و پرتغییر کنونی برای شرکت ها، تیم‌های کاری و حتی خود افراد در طراحی مسیر شغلی، حرفه‌ای و حتی شخصی‌شان لازم است؟
  • جلوه‌های «تفکر استراتژیک» چه نشانه‌هایی دارد و چگونه بفهمیم که یک شرکت، یک تیم کاری و حتی یک فرد، دارای تفکر استراتژیک است و بر آن اساس به‌پیش می‌رود؟

در این دورة آموزشی علاوه بر تبیین 161 مضمون تفکر استراتژیک در قالب مدل «تفکر استراتژیک(4F)» که ناشی از پژوهش عمیق بر روی بیش از صد مدل تفکر استراتژیک برتر دنیاست، از روش‌هایی مانند موردپژوهی، بهینه‌کاوی داستان‌سرایی و بحث گروهی استفاده می‌شود تا اثربخشی آموزش ارتقا یابد.

 

تاریخ انتشار : 1400/04/22
کد : 20265
تعداد بازدید: 267