جمعه 28 دی 1397

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
برگزاری کارگاه آموزشی هوش هیجانی

بنیاد نخبگان استان تهران کارگاه آموزشی هوش هیجانی را برگزار می‌نماید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ این بنیاد با هدف ارتقای سطح توانمندی مستعدان برتر در زمینه هوش هیجانی و شناخت و کنترل هيجان‌هاي خود اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی هوش هیجانی نموده است. این کارگاه در تاریخ 13 دی ماه ویژه مستعدین برتر همکار در طرح شهید احمدی روشن برگزار می‌شود.
بر اساس نظر دانيل گلمن (روانشناس آمریکایی دانشگاه هاروارد و رواج‌دهنده مفهوم هوش هیجانی)، هوش هيجاني يا EQ شامل شناخت و کنترل هيجان‌هاي خود، همدلي کردن با ديگران و حفظ روابط رضايت‌بخش است. به عبارت ديگر شخصي که هوش هيجاني بالايي دارد، به طور موفقيت‌آميزي مولفه‌هاي شناختي فيزيولوژيکي و رفتاري هيجان‌ها را با يکديگر تلفيق مي‌کند. بررسي‌ها نشان داده است بسياري افراد با داشتن هوش‌بهر يا IQ متوسط ولي با داشتن هوش هيجاني نسبتا بالا موفقيت‌هاي بسياري را كسب نموده‌اند. به طوري كه هم اكنون در بسياري از كشورهاي توسعه يافته افراد با هوش هيجاني بالا را جهت مشاغل مديريتي بر مي‌گزينند. در کارگاه هوش هيجاني، سعي مي‌گردد تا ضمن ارائه مطالب علمي درباره هيجانات و هوش هيجاني به عنوان مکانيزم کنترلي آن، با انجام فعاليت‌هايي افراد را در زمينه شناخت هرچه بهتر هوش هيجاني و طرق ارتقای آن ياري رسانيم.
کارگاه هوش هیجانی ویژه مستعدین برتر همکار در هسته‌های نخبگانی طرح شهید احمدی روشن و با همکاری مدرسه استارتاپ ایران برگزار می‌گردد. مدرس کارگاه دکتر فاطمه امیرآبادی محقق و نویسنده در حوزه هوش هیجانی و مولف کتاب "هوش هیجانی از فرضیه تا کاربست" می‌باشد.

تاریخ انتشار : 1397/10/04
کد : 208
تعداد بازدید: 157

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411