شنبه 29 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
برگزاری کارگاه آموزشی هوش هیجانی

بنیاد نخبگان استان تهران کارگاه آموزشی هوش هیجانی را برگزار می‌نماید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ این بنیاد با هدف ارتقای سطح توانمندی مستعدان برتر در زمینه هوش هیجانی و شناخت و کنترل هیجان‌های خود اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی هوش هیجانی نموده است. این کارگاه در تاریخ 13 دی ماه ویژه مستعدین برتر همکار در طرح شهید احمدی روشن برگزار می‌شود.
بر اساس نظر دانیل گلمن (روانشناس آمریکایی دانشگاه هاروارد و رواج‌دهنده مفهوم هوش هیجانی)، هوش هیجانی یا EQ شامل شناخت و کنترل هیجان‌های خود، همدلی کردن با دیگران و حفظ روابط رضایت‌بخش است. به عبارت دیگر شخصی که هوش هیجانی بالایی دارد، به طور موفقیت‌آمیزی مولفه‌های شناختی فیزیولوژیکی و رفتاری هیجان‌ها را با یکدیگر تلفیق می‌کند. بررسی‌ها نشان داده است بسیاری افراد با داشتن هوش‌بهر یا IQ متوسط ولی با داشتن هوش هیجانی نسبتا بالا موفقیت‌های بسیاری را کسب نموده‌اند. به طوری که هم اکنون در بسیاری از کشورهای توسعه یافته افراد با هوش هیجانی بالا را جهت مشاغل مدیریتی بر می‌گزینند. در کارگاه هوش هیجانی، سعی می‌گردد تا ضمن ارائه مطالب علمی درباره هیجانات و هوش هیجانی به عنوان مکانیزم کنترلی آن، با انجام فعالیت‌هایی افراد را در زمینه شناخت هرچه بهتر هوش هیجانی و طرق ارتقای آن یاری رسانیم.
کارگاه هوش هیجانی ویژه مستعدین برتر همکار در هسته‌های نخبگانی طرح شهید احمدی روشن و با همکاری مدرسه استارتاپ ایران برگزار می‌گردد. مدرس کارگاه دکتر فاطمه امیرآبادی محقق و نویسنده در حوزه هوش هیجانی و مولف کتاب "هوش هیجانی از فرضیه تا کاربست" می‌باشد.

تاریخ انتشار : 1397/10/04
کد : 208
تعداد بازدید: 472

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411