شنبه 29 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
مستعدین برتر در کارگاه برنامه ریزی و مدیریت پروژه شرکت کردند.

مستعدین برتر همکار طرح شهید احمدی روشن در کارگاه " برنامه ریزی و مدیریت پروژه " شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ کارگاه آموزشی «برنامه‌ریزی و مدیریت پروژه» با ارائه دکتر مرتضی باقرپور برگزار شد. این کارگاه در تاریخ پنج شنبه 6 اسفندماه 97 در ساختمان شهید شوریده با حضور مشمولین طرح شهید احمدی روشن و مستعدین برتر تشکیل شد.
در ابتدای کارگاه، دکتر باقرپور ضمن بیان اهمیت مدیریت پروژه در کنترل بودجه، زمان و ملاحظات حقوقی قرادادها گفت: در زمینه کنترل و مدیریت پروژه 20 % بحث اکادمیک مفید است و 80% بحث عملیاتی است که به آن پرداخته می‌شود و دلیل اصلی مدیریت پروژه را برنامه زمان‌بندی آگاهانه عنوان کرد. مدرس طی تعامل با دانشجویان شرکت‌کننده در کارگاه از آنها خواست تا در مورد پروژه‌های خود بحث کنند و و در ادامه سه اصل مهم در مدیریت پروژه را کنترل پیشرفت، بررسی انحرافات از برنامه‌زمان‌بندی و پیش‌بینی وضعیت پروژه در آینده معرفی کرد.
وی افزود پروژه‌ای موفق محسوب می‌شود که علاوه بر تحقق محصول و دستاورد مورد نظر، اهداف مربوط به محدوده، زمان، هزینه و سایر اهداف تعیین شده را نیز برآورده کند. همچنین رضایت ذینفعان کلیدی را تامین نموده و پروژه نیز از نظر مالی کنترل گردد. و در ادامه در مورد تدوین صورت وضعیت در کنترل پروژه توضیحاتی ارائه نمود.
دکتر باقرپور نرم‌افزارهای مورد استفاده در پروژه‌های کوچک را MSP یا Excel، نرم افزارهای رایج در کنترل پروژه‌های متوسط را MSP و Excel و نرم‌افزارهای مورد استفاده برای پروژه‌های بزرگ را PRIMAVERA و Excel معرفی کرد. و در پایان نیز انواع گزارشات مدیریت پروژه را بصورت روزانه (پروژه‌های بسیار بزرگ و هزینه‌بر)، هفتگی، ماهانه (برای کلیه پروژه‌ها) و گزارشات موردی (حسب درخواست مدیریت پروژه یا کارفرما) بیان کرد.
در این کارگاه، مدرس ضمن بیان مباحث تئوری با ارئه نمونه‌هایی از مدیریت پروژه‌های اجراشده در حین تدریس به درک مطلب دانشجویان بصورت عملیاتی نیز کمک کرد و چند تمرین مدیریت پروژه بر روی طرح‌های تحقیقاتی دانشجویان بررسی شد.
مدرس این دوره دکتر مرتضی باقر پور، دکترای مهندسی صنایع، عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت، مدرس و مشاور سازمانی در حوزه مدیریت پروژه بوده و این کارگاه با همکاری گروه مالی و مدیریت سرمایه‌گذاری شریف برگزار گردید.

تاریخ انتشار : 1397/12/08
کد : 243
تعداد بازدید: 404

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411