شنبه 29 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
بازدید نیم روزه از از جشنواره گلابگیری باغ ملی گیاهشناسی ایران ویژه مستعدین برتر همکار در طرح شهید احمدی روشن برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران رویداد فرهنگی بازدید از از جشنواره گلابگیری باغ ملی گیاهشناسی ایران برگزار می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ بازدید نیم روزه از جشنواره گلاب‌گیری و عرقیات گیاهی با هدف ترویج و فرهنگ‌سازی استفاده صحیح از عرقیات گیاهی، آشناکردن مستعدان‌برتر با روش‌های سنتی گلاب‌گیری، عرضۀ عرقیات مختلف گیاهی کشور، استفاده از عرقیات استاندارد و سالم در تاریخ 5 اردیبهشت 1398 از ساعت 8 الی 12 در محل باغ گیاه‌شناسی ملی ایران برگزار می‌شود.
باغ ملی گیاه شناسی ایران: باغ گیاه‌شناسی مکانی است که در آن مجموعه‌ای از گیاهان بومی و غیر بومی در فضای باز و در گلخانه‌ها کشت می‌شوند و نقش مهمی در زمینه‌های مختلف تحقیقاتی از جمله علوم گیاهی و باغبانی، آموزش عمومی و آشنا ساختن مردم به اهمیت گیاهان و لزوم حفاظت از آنها بر عهده دارند. به علاوه باغ گیاه‌شناسی به عنوان ذخیره ژنتیکی گیاهان در معرض خطر انقراض مورد استفاده قرار می‌گیرد. در باغ‌های گیاه‌شناسی امکانات لازم برای مطالعه و تحقیق درباره تنوع زیستی و حفاظت از آنها فراهم می‌‌باشد. با بهره‌گیری از روش‌های مختلف علمی، امکان شناخت گونه‌های گیاهی کشور فراهم گشته و محدوده پراکنش آنها تعیین می‌گردد. تحقیق در زمینه روش‌های تکثیر و پرورش گونه‌‌های با ارزش از نظر حفاظتی و اقتصادی از موضوعات دیگری است که در باغ‌های گیاه‌شناسی به آن پرداخته می شود.
این باغ به وسعت 150 هکتار در غرب تهران قرار دارد و یکی از زیباترین و معتبرترین باغ‌های گیاه‌شناسی دنیاست که در فصل بهار به ویژه اردیبهشت‌ماه جلوه‌های زیبا و دل‌انگیزی از طبیعت گیاهی ایران دارد.
جشنواره گلاب‌گیری و عرقیات گیاهی با هدف ترویج و فرهنگ‌سازی استفاده صحیح از عرقیات گیاهی، آشناکردن مستعدان‌برتر با روش‌های سنتی گلاب‌گیری، عرضۀ عرقیات مختلف گیاهی کشور، استفاده از عرقیات استاندارد و سالم به مدت نیم روز در محل باغ گیاه‌شناسی ملی ایران برگزار می‌شود
مستعدین‌برتر می‌توانند تا تاریخ 31 فروردین با مراجعه به سامانه هم اندیشان ( کلیک کنید) برای شرکت در این بازدید ثبت‌نام کنند. اطلاعات دقیق برگزاری بر اساس مشخصات تماس درج شده در سامانه فوق اطلاع رسانی خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1398/01/26
کد : 252
تعداد بازدید: 659

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411