با حضور دانشجویان مستعد
کارگاه آموزشی «تبادل پیام در خانواده» به‌صورت مجازی برگزار شد

توسط بنیاد نخبگان استان تهران جلسه مشاوره‌ای و آموزشی «تبادل پیام در خانواده» ویژة دانشجویان مشمول تسهیلات بنیاد ملی نخبگان در تاریخ 30 آبان 1400 به‌صورت مجازی برگزار شد.

در راستای اجرای برنامه‌های آموزشی و مشاوره‌ای با هدف تحکیم روابط و تقویت بنیان خانواده در اجتماع نخبگانی، بنیاد نخبگان استان تهران کارگاه آموزشی «تبادل پیام در خانواده: تأثیر رفتار کلامی و غیرکلامی بر زوجین و خانواده» ویژة دانشجویان مشمول تسهیلات بنیاد ملی نخبگان را روز یکشنبه مورخ 30 آبان 1400 از ساعت 18 الی 20 با حضور این مستعدین به‌صورت مجازی برگزار کرد.
مدرس این کارگاه سرکار خانم دکتر مهرنوش دارینی بود که پیرامون «تعریف ارتباط و ارتباط مؤثر»، «تبادل پیام کلامی و غیرکلامی» و «موانع ارتباط مؤثر در خانواده» به ارائه توضیحات پرداخت. دکتر دارینی تفاوت استرس و اضطراب را در شناخت و عدم شناخت منبع ناراحتی توسط فرد عنوان کرد، به‌طوری که اگر فرد بداند به چه علت ناراحت است، دچار استرس و اگر علت را نداند دارای اضطراب شده است. وی همچنین قضاوت کردن را برچسب زدن بر دیگران بدون داشتن اطلاعات کافی دانست آن‌گونه که فرد در مقام قاضی عمل کرده و بدون اطلاعات کافی رأی صادر می‌کند. اما تحلیل رفتاری و شخصیت را صرفاً بیان فرضیه‌های غیرقابل اثبات و بدون صدور رأی درمورد دیگران عنوان کرد.
جمعی از برگزیدگان تسهیلات دانشجویی (طرح شهید وزوایی) و همچنین فعالین طرح شهید احمدی روشن از مقاطع و رشته‌های مختلف تحصیلی در این نشست حضور داشتند و که ضمن آشنایی با مباحث، درمورد موضوعات و مسائل موردنظر خود به پرسش و تبادل نظر پرداختند.

تاریخ انتشار : 1400/09/01
کد : 30291
تعداد بازدید: 42