به همت بنیاد نخبگان استان تهران
اردوی راهیان نور برادران برگزار گردید.

اردوی راهیان نور ویژه برادران در مناطق عملیاتی جنوب کشور برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ اردوی راهیان نور ویژه برادران در مناطق عملیاتی جنوب کشور برگزار گردید. در این اردوی معنوی مستعدین برتر از مناطق عملیاتی و جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس بازدید نموده و با ایثار و ازخودگذشتگی و رشادت‌های رزمندگان اسلام آشنا شدند.
بازدید از سد کرخه بزرگترین سد تاریخ ایران و آشنایی با فرآیند ساخت آن، بازدید از منطقه عملیاتی فتح المبین و یادمان شهدای گمنام، زیارت حضرت سیدمحمدبن موسی‌الکاظم (برادر امام‌رضا علیه‌السلام) معروف به سبز قبا در دزفول و اسکان در پادگان دوکوهه و بازدید شبانه ازمحل راز و نیاز و آموزش رزمندگان گردان تخریب دوکوهه از جمله برنامه‌های فرهنگی روز اول این اردو بود.
بازدید از مناطق عملیاتی فکه، کانال و قتلگاه کمیل و کانال حنظله و روایت مظلومیت و شهادت رزمندگان در این منطقه، بازدید از یادمان شهدای هویزه، نهر خین در منطقه مرزی ایران و عراق، یادمان شهدای شلمچه و اسکان در اردوگاه میثاق آبادان در روز دوم این اردو، برنامه‌ریزی و اجرا شد.
بازدید از منطقه اروندکنار و یادمان شهدای والفجر 8 از جمله رخدادهای روز سوم این اردوی معنوی بود.
روایتگری ایثار و رشادت‌های رزمندگان ایران، استقامت و پایداری مردم قهرمان خوزستان و ارائه توضیحات جامع از طراحی و اجرای عملیات‌های بزرگ دوران دفاع‌مقدس در مناطق عملیاتی جنوب کشور از جمله عملیات فتح المبین، والفجر مقدماتی ، نصر، بیت المقدس و چگونگی آزادی خرمشهر ،کربلای 5، والفجر8 و... توسط یکی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بخش مهمی از این برنامه فرهنگی را تشکیل می‌داد.
لازم به ذکر است، اردوی فرهنگی راهیان‌نور بنیاد نخبگان استان تهران با همکاری سپاه محمد رسول‌الله صلوات‌الله علیه از تاریخ 21 لغایت 25 اسفندماه 1396 برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1396/12/26
کد : 93
تعداد بازدید: 955