دوشنبه 2 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
اردوی یک روزه ارتفاعات توچال ویژه مستعدین برتر دختر برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران برنامه تفریحی-کوهنوردی در ارتفاعات منطقه توچال در شمال تهران برگزار می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ بازدید از ارتفاعات توچال ویژه مستعدین برتر دختر توسط بنیاد نخبگان استان تهران در تاریخ پنج شنبه 20 اردیبهشت برگزار می‌شود. صعود به ارتفاعات توچال تا ایستگاه 7 (تله کابین) و صرف ناهار (رفت و برگشت به هتل با تله سی‌یژ) بخش‌های اصلی این اردوی یک روزه است.
تله کابین و تله سی یژ توچال: تله‌کابین توچال دارای سه خط اصلی و سه خط تله‌سی‌یژ و یک خط تله‌اسکی می‌باشد. روی هم رفته درازای سه خط اصلی این تله‌کابین، نزدیک به ۷۵۰۰ متر است که در میان تله‌کابین‌های نصب شده در دنیا یکی از طولانی‌ترین خطوط تله‌کابین پیوسته به‌شمار می‌رود. ایستگاه اول این تله کابین در ارتفاع ۲۰۰۰ متری از سطح دریا، ایستگاه دوم در ارتفاع ۲۳۰۰ متری از سطح دریا، ایستگاه پنجم در ارتفاع ۳۰۰۰ متری و ایستگاه هفتم در ارتفاع ۳۷۰۰ متری از سطح دریا است. از سال ۲۰۰۳ مهمان‌پذیری به نام» هتل توچال« در ایستگاه هفتم تله‌کابین توچال تکمیل و راه‌اندازی شده‌است. نمای این هتل از چوب بوده و به دامنه شمالی توچال و دامنه جنوبی البرز مرکزی و قلل کلون بسته و خلنو اشراف دارد. قدیمی‌ترین جان‌پناه کوهنوردی ایران (اسپید کمر) در جنوب قلّه توچال و شرق ایستگاه ۵ قرار دارد.
کلیه مستعدین برتر (دختر) علاقه‌مند به حضور در این اردوی می‌توانند تا تاریخ 21 فروردین ضمن مراجعه به سامانه بازدیدهای علمی و فرهنگی (کلیک کنید) نسبت به تکمیل اطلاعات و ثبت نام اقدام نمایند.
لازم به ذکر است، زمان دقیق برگزاری بازدید بر اساس اطلاعات تماس مندرج در سامانه فوق، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1397/01/20
کد : 98
تعداد بازدید: 1015

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411