شنبه 29 شهریور 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
مستعدین برتر در کارگاه ارائه موثر شرکت کردند.

مستعدین برتر طرح شهید احمدی روشن در کارگاه ارائه موثر شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ کارگاه آموزشی « ارائه موثر » با حضور محمد اهدائی و جمعی از مستعدین برتر برگزار شد. این کارگاه در تاریخ دوشنبه 11 مرداد 98 در سالن اجتماعات بنیاد نخبگان استان تهران تشکیل شد.
در ابتدای کارگاه، آقای اهدائی ضرورت موضوع را شرح داد و افزود به عقیده بسیاری از صاحبنظران، اغلب مهندسین ما که توانایی فنی بالایی دارند و کارهای بزرگ انجام می‌دهند در ارائه کار خود ضعف دارند. در برنامه‌های استارتاپ شاهد هستیم که ایده‌های بسیار خوب به دلیل ارائه ضعیف یا متوسط مورد توجه قرار نمی‌گیرد ولی ایدهای متوسط با ارائه فوق‌العاده توجه همه را جلب می‌کند و عنوان "ایده برتر" لقب می‌گیرد.
وی افزود برای ارائه موثر طرح و مطلب ابتدا باید به طرح‌ریزی و تهیه مطالب پرداخت که شامل آماده‌سازی و شناخت مخاطب، انتخاب عنوان مناسب، تهیه نقشه راه و ساختار ارائه، ترکیب منطق و احساس در مطالب، شروع و پایان است. شناخت مخاطب نخستین گام و یکی از موثرترین اصول در ارائه موثر است و عنوان ارائه بایدبه گونه ای انتخاب شود که مخاطب را کنجکاو کند. در مسیر سخنرانی نباید مطالب را پیچیده بیان کرد و سخنران برای رسیدن به نتیجه نهایی باید در مسیر سخنرانی چند نتیجه‌گیری مرتبط با نتیجه اصلی قرار دهد تا در طی سخنرانی توجه مخاطب را به خود حفظ کند.
اهدایی در ادامه کارگاه گفت: تهیه اسلایدها؛ شامل ساده‌سازی در طراحی اسلایدها، استفاده از تصاویر در اسلایدها، نمایش داده‌ها، انتخاب رنگ‌بندی مناسب و مطالعات شناختی مغز در ارائه‌ها در نوع ارائه و اثر بخشی آن بسیار موثر است.
وی در مورد زبان بدن و برانگیختن توجه مخاطب نکاتی را ارائه نمود و کلیپ‌هایی از سخنرانی‌های موثر و موفق، جهت لمس بهتر موضوع برای شرکت‌کنندگان پخش کرد و نکات ارائه آنها را شرح داد.
این کارگاه روز دوشنبه 11 شهریور در سالن اجتماعات بنیاد نخبگان استان تهران برگزار گردید. همچنین محمد اهدایی دانش اموخته دکترای مهندسی برق و مدرس کارگاه تکنیک‌های سخنرانان حرفه‌ای است.

تاریخ انتشار : 1398/06/13
کد : 103
تعداد بازدید: 690

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601