یکشنبه 30 شهریور 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
بازدید نیم روزه از حسینیه جماران ویژه مستعدین برتر برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران رویداد فرهنگی بازدید از حسینه جماران برگزار می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ بازدید نیم روزه از حسینیه جماران با هدف آشنایی مستعدین برتر با گنجینه‌های ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و زندگی پربار معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) در تاریخ 23 آبان 1398 از ساعت 9 الی 12 در محل حسینیه جماران برگزار می‌شود.
حسینیه جماران یک بنای دو طبقه و به مساحت ۸۰۰ مترمربع است. تاریخ اولیه ساخت آن به سال ۱۲۳۲ خورشیدی بر می‌گردد. ابتدا سید ابراهیم جمارانی آن را وقف دهکده می‌کند و سپس در سال ۱۳۵۵ توسط اهالی بازسازی می‌شود. این حسینیه در سال ۱۳۵۸، از طرف سید مهدی امام‌جمارانی در اختیار سید روح‌الله خمینی (ره) قرار داده شد. در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۵۹ امام خمینی (ره) از منطقه‌ دربند به جماران نقل مکان کردند و در خانه‌ای ۱۵۰ متری در مجاورت این حسینیه، اقامت گزیدند.
حسینیه جماران یکی از مناطق تاریخی و معنوی در ایران است که تاریخچه بسیاری از رخدادهای فرهنگی و سیاسی کشور بویژه در دهه اول بعد از انقلاب اسلامی را بصورت گنجینه در خود حفظ کرده است.
مستعدین‌برتر می‌توانند تا تاریخ 18آبان با مراجعه به سامانه هم اندیشان ( کلیک کنید) برای شرکت در این بازدید ثبت‌نام کنند. اطلاعات دقیق برگزاری بر اساس مشخصات تماس درج شده در سامانه فوق اطلاع رسانی خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1398/08/14
کد : 117
تعداد بازدید: 587

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601