سه شنبه 25 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

معافیت پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها برای شرکت‌های دانش بنیان

براساس تفاهم معاونت علمی و فناوری رییس جمهور و سازمان تأمین اجتماعی از این ‌پس قراردادهای شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه تولید کالاها و خدمات دانش‌بنیان، از پرداخت حق بیمه قراردادها معاف می‌شوند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی‌ و ‌فناوری ریاست جمهوری، سید محمد صاحبکار، رییس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان گفت: بر اساس تفاهم معاونت علمی و فناوری رییس جمهور و سازمان تأمین اجتماعی، بخشنامه 14/12 جدید درآمد از سوی سازمان تأمین اجتماعی ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان صادرشده است که بر مبنای این بخشنامه ازاین‌پس قراردادهای شرکت‌های دانش‌بنیان درزمینه تولید کالاها و خدمات دانش‌بنیان، از پرداخت حق بیمه قراردادها معاف می‌شوند.
بر اساس این بخشنامه کلیه قراردادهای دانش‌بنیان که به تأیید معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور برسند از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها (ضریب حق بیمه 67/16 درصد یا ...) معاف می باشند و سازمان تأمین اجتماعی باید مفاصا حساب این‌گونه قراردادها را صادر کند که اطلاعات تفصیلی آن بر روی سامانه (www.Daneshbonyan.ir) اطلاع رسانی شده است.
همچنین در راستای پیگیری ویژه پرونده های بیمه ای شرکت‌های دانش بنیان در سازمان تأمین اجتماعی، تجمیع کارگاه های کلیه شرکت های دانش بنیان مستقر در استان تهران ذیل شعبه 13 و 27 تهران و در استان های دیگر در یک شعبه در مرکز استان، در دستور کار قرار گرفت.
لذا شرکت‌هایی که متقاضی استفاده از معافیت ذیل بخشنامه 12/14 درآمد هستند، با مراجعه به سامانه Bizservices.ir می‌توانند درخواست خود را به همراه متن قرارداد و نامه اعلام پایان پروژه (درخواست مفاصاحساب توسط کارفرمای قرارداد) در سامانه ارسال کنند. پس از ارزیابی قرارداد و در صورت انطباق آن با فعالیت‌های دانش‌بنیان شرکت، نامه تأیید معافیت از ضرایب، توسط معاونت علمی و فناوری برای شعبه موردنظر در سازمان تأمین اجتماعی ارسال خواهد شد.
همچنین از 2 سال قبل، ارایه خدمات مشاوره حضوری رایگان در حوزه تامین اجتماعی به شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم است و شرکت‌های متقاضی می توانند در سامانه Bizservices.ir تقاضای خود را ثبت کنند تا جلسه مشاوره حضوری تنظیم شود.
شرکت‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت Daneshbonyan.ir مراجعه و یا با مرکز مشاوره دانش‌بنیان به شماره 02183534 تماس حاصل کنند.

 

دانلود بخشنامه

تاریخ انتشار : 1397/07/10
کد : 170
تعداد بازدید: 1349

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411